Producenci

Pilarki ukośne to bardzo precyzyjne urządzenie, które sprawdzi się podczas wielu prac. Cenione są za swoją funkcjonalność, uniwersalność i wszechstronność. Tak naprawdę to, do jakiego materiału będzie używana pilarka ukośna, zależy od rodzaju ostrza, które do niej założymy. Nie istnieją narzędzia przeznaczone do cięcia lub obróbki konkretnego materiału. Wystarczy więc wybrać mocne i solidne urządzenie oraz porządne akcesoria, by móc ciąć praktycznie każdą powierzchnię – od tworzyw sztucznych, przez drewno, po metal i aluminium.

Taki sprzęt znajdzie swoje zastosowanie w przypadku cięcia pod kątem. Za jego pomocą można bardzo precyzyjnie dokonać cięcia pod określonym kątem. Pilarka ukośna świetnie sprawdzi się w przypadku cięcia bardzo długich przedmiotów. Dzięki dokładnemu ustawieniu kąta nachylenia, cięcie będzie równomierne na całej długości.

Jedną z najważniejszych części w ukośnicy jest ostrze. Wybór ostrza należy uzależnić od materiału i rodzaju prac, jakie będziemy chcieli przeprowadzić przy pomocy tego urządzenia. Najczęściej do piły ukośnej producent dołącza kilka ostrzy. Jeżeli jednak nie spełniają one Twoich wymagań, możesz zaopatrzyć się w komplet ostrzy, przeznaczonych do różnych materiałów. Zwróć koniecznie uwagę na ilość zębów w ostrzu. Im więcej zębów, tym gładsze wykończenie.

Poza tak oczywistymi parametrami, jak moc narzędzia czy tarcze, które są na wyposażeniu, w urządzeniu istotne są też dodatki zwiększające funkcjonalność. Przydatne jest podświetlenie, które ułatwi pracę w źle doświetlonym warsztacie. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe elementy mocujące – pozwolą one na zamocowanie i unieruchomienie obrabianego przedmiotu.

Rozwiń Zwiń
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl