Producenci

Strug jest jednym z podstawowych narzędzi do obróbki drewna. Narzędzie to składa się ze stalowego ostrza, które osadzone może być w korpusie wykonanym z dowolnego materiału – drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Jakie zastosowanie mają strugi? To zależy od jego rodzaju, a w zasadzie od rodzaju ostrza. Strugiem można zarówno wyrównać powierzchnię deski lub jej krawędź, jak i wykonać wręby i inne bardziej zaawansowane czynności.

Strugi są narzędziami, które przy obróbce drewna używane są od setek lat. Dziś tradycyjne strugi, o drewnianych oprawach znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim przy renowacji mebli i podczas drobnych prac stolarskich. Idealnie nadaje się do użytku domowego lub hobbistycznego. Jeżeli jednak potrzebujesz narzędzia do obróbki większej ilości i powierzchni drewna, warto zdecydować się na strug elektryczny lub strugarkę grubościową.

W sklepie Agrotools zgromadziliśmy takie modele strugów, aby odpowiadały zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. W naszej ofercie znalazły się tylko najlepsze marki, którym możesz zaufać: Graphite, Topex, Stanley, Dewalt, Einhell, Black&Decker i wielu innych. Strugi elektryczne wyposażone zostały w niesamowicie wydajne silniki, umożliwiające pracę na najwyższych obrotach. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań obróbka powierzchni jest bardzo dokładna i precyzyjna.

A na co zwracać uwagę wybierając strug? Na początku warto określić rodzaj i zakres prac, jakie chcesz przeprowadzić przy jego pomocy. Odpowiednio wyprofilowane ostrze i rodzaj struga, pozwoli Ci uzyskać określony rodzaj powierzchni. Warto zdecydować się na strug pochodzący od sprawdzonego producenta. Takie modele posiadają ostrza ze stali wysokiej jakości, co zapewnia idealną obróbkę. Wiele strugów elektrycznych jest wyposażona w regulację głębokości strugania. Takie ustawienie sprawia, że narzędzie jest bardziej uniwersalne. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl