Producenci

Szlifierka to niezwykle uniwersalne urządzenie, które niewątpliwie powinno znaleźć się w każdym warsztacie i domowym kąciku majsterkowicza. Jednak szlifierka szlifierce nierówna i zanim dokonacie zakupu, warto zorientować się, która z nich będzie przydatna najbardziej w danym momencie.

Jednym z rodzajów tego typu urządzeń są szlifierki oscylacyjne. Świetnie się nadają do prac wykonywanych na równych, płaskich powierzchniach, ewentualnie łagodnie zaokrąglonych. Prace przy pomocy szlifierek oscylacyjnych umożliwiają szybką i sprawną obróbkę powierzchni drewnianych. Specyficzny kształt stopy szlifierki został wyprofilowany z myślą o wąskich przestrzeniach oraz narożnikach. Jeżeli jednak czeka Was wyszlifowanie większej powierzchni, wówczas wybierzcie urządzenie o większej stopie. Warto zwrócić też uwagę na wydajność szlifierki oscylacyjnej. Mierzona jest ona w licznie oscylacji na minutę. Im więcej takich jednostek przypada na jedną minutę, tym praca szlifierką jest wydajniejsza. Część z oferowanych modeli posiada regulację prędkości, możecie więc dostosować moc do aktualnie wykonywanych prac.

Potrzebujesz narzędzia, które pomoże Ci wyszlifować naprawdę dużą powierzchnię? Wybierz szlifierkę taśmową. Jest to najlepsze narzędzie do obróbki sporych powierzchni litego drewna, a także powierzchni płytowych, okleinowanych, lakierowanych lub surowych. Przy pomocy szlifierki taśmowej nie tylko wyrównasz i wygładzisz powierzchnię, ale i nadasz jej odpowiedniej grubości. Sprawdzą się także przy renowacji podłóg drewnianych lub drzwi.

Szlifierką o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu jest szlifierka kątowa. Za jej pomocą w krótkim czasie wyszlifujesz każdą powierzchnię, uzyskując perfekcyjnie gładką strukturę. To nie jedyne zastosowanie tego narzędzia. Szlifierka kątowa to bardzo przydatne urządzenie w każdym warsztacie – również tym domowym. Przy jej pomocy przetniesz drewnianą płytę, metal, a nawet ceramikę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl